---
title: Project Milt - Restauratie Rijksmonument Drogenapstoren in Zutphen
description: De Drogenapstoren, oorspronkelijk de Saltpoort genoemd, is gebouwd in 1444 – 1446 als stadspoort van Zutphen.
---

![Drogenapstoren zutphen Takkenkamp Groep](https://www.takkenkamp.com/hs-fs/hubfs/Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-56%20(1).jpg?width=3905&height=2929&name=Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-56%20(1).jpg)

- restauratie
- steigerwerk
- voegwerk vervangen
- vervangen van kloostermoppen

De Drogenapstoren, oorspronkelijk de Saltpoort genoemd, is gebouwd in 1444 – 1446 als stadspoort van Zutphen. De huidige naam is ontleed aan de stadsmuzikant en trompetter Tonis Drogenap, die rond 1555 in de toren woonde. Drogenap was zijn bijnaam. In 1999 werd besloten bij de toren een standbeeld van Drogenap op te richten, die op de dag van vandaag nog steeds te bewonderen is.

Voor het project heeft bouwhistoricus Hein Hundertmark vanaf de steigers het pand volledig in kaart gebracht. Hij heeft de geschiedenis van de toren in kaart gebracht door dit aan te geven op tekening. Op basis van de tekening is bepaald welk voegwerk er vervangen gaat worden. Een van de uitdagingen van dit project was om het steigerwerk niet op het terras van de horecaondernemer te laten komen en de steiger om de boom heen te bouwen die daar op het terras staat.

Aan de middeleeuwse stadspoort zijn we met de volgende werkzaamheden bezig: Steigerwerk, voegwerk vervangen en het vervangen van kloostermoppen (bakstenen). Het project zal medio juli/augustus 2023 worden opgeleverd.

Monumenten herleven!

![Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-62](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-62.jpg)

![Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-64](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-64.jpg)

![Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-70](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Takkenkamp-Projecten-Fotografie-mei-2023-70.jpg)

![Takkenkamp Projecten Fotografie mei 2023-68 copy](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Takkenkamp%20Projecten%20Fotografie%20mei%202023-68%20copy.webp)

![Takkenkamp Projecten Fotografie mei 2023-66 copy](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Takkenkamp%20Projecten%20Fotografie%20mei%202023-66%20copy.webp)

![Takkenkamp Projecten Fotografie mei 2023-55 copy](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Takkenkamp%20Projecten%20Fotografie%20mei%202023-55%20copy.webp)

- <https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://www.takkenkamp.com/projecten/restauratie-rijksmonument-drogenapstoren-in-zutphen>
- <https://www.linkedin.com/sharing/share-offsite/?url=https://www.takkenkamp.com/projecten/restauratie-rijksmonument-drogenapstoren-in-zutphen>
- <https://twitter.com/intent/tweet?source=https://www.takkenkamp.com/projecten/restauratie-rijksmonument-drogenapstoren-in-zutphen>

## Meer weten?

Wat u ook gedaan wilt hebben, alles begint met een eerste kennismaking. Aarzel dus vooral niet om een adviesgesprek aan te vragen of neem contact met ons op.

[ Contact ](https://www.takkenkamp.com/contact) [ Bel: 088 - 027 37 00 ](tel:0880273700)

![Persoon18](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Fotos/Medewerkers/CTA%20-%20portret/Persoon18.webp)

## Gerelateerde projecten

### Deze projecten zijn wellicht ook interessant?

[![](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Fotos/Projecten/vMilt%20-%20Radio%20Kootwijk/Van-Milt-Radio-Kootwijk-20-1.jpeg)

Onlangs zijn we in nauwe samenwerking met bouwbedrijf Draisma en in opdracht van Staatsbosbeheer gestart met de restauratie van dit bijzondere complex.

#### Restauratie Radio Kootwijk

](https://www.takkenkamp.com/projecten/radio-kootwijk-vanmilt-restaurateurs)

[![](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Fotos/Projecten/Doetinchem%20-%20Ambt%20gemeentehuis/Varsseveldseweg_106_Buiten_edwinvandegraaf_fotografie-101-1.jpeg)

Om het pand klaar te maken voor de toekomst is er ontzettend veel werk verricht. De bestaande verdiepingsvloer en de vloeren op de begane...

#### Voormalig gemeentehuis Ambt

](https://www.takkenkamp.com/projecten/gemeentehuis-ambt-doetinchem)

[![](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Fotos/Projecten/Deventer%20-%20Lebuinuskerk/grote-kerk-deventer-04.jpeg)

Met onze 45 meter hoge kraan kan er een goede inspectie worden gedaan van de noodzakelijke werkzaamheden.

#### Gevelherstel werkzaamheden Rijksmonument Lebuinuskerk Deventer

](https://www.takkenkamp.com/projecten/lebuinuskerk-grote-kerk-deventer)

[#### 31 woningen Akkrum

We verduurzamen de woningen door middel van spouwmuurisolatie, bodemisolatie en buitendakisolatie. 

![](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Fotos/Projecten/Akkrum%20-%2031%20woningen/renovatie-31-woningen-akkrum-07.jpeg) 

](https://www.takkenkamp.com/projecten/akkrum-integraal-verduurzamen)

[#### Amersfoort Jouw Thuis

Jouw Thuis is een nieuwe aanpak waarbij de huurder zelf bepaalt of, hoe en wanneer zijn woning wordt verbeterd.

![](https://www.takkenkamp.com/hubfs/Fotos/Projecten/Amersfoort%20-%20Jouw%20Thuis/IMG_2231.jpeg) 

](https://www.takkenkamp.com/projecten/amersfoort-jouw-thuis)

```json
{
  "@context" : "http://schema.org",
  "@type" : "Organization",
  "aggregateRating" : [ {
    "@type" : "AggregateRating",
    "bestRating" : "10",
    "ratingCount" : "2292",
    "ratingValue" : "8.9",
    "url" : "https://www.kiyoh.com/reviews/1042302/takkenkamp_isolatie",
    "worstRating" : "1"
  } ],
  "contactPoint" : [ {
    "@type" : "ContactPoint",
    "contactType" : "Customer Service",
    "telephone" : "0880273700"
  } ],
  "logo" : "https://f.hubspotusercontent20.net/hubfs/20241723/raw_assets/public/adwise_takkenkamp/images/logo-takkenkamp.svg",
  "name" : "Takkenkamp",
  "telephone" : "",
  "url" : "https://www.takkenkamp.com/"
}
```